Strona główna » Ciekawostki

wielkość tekstu:A | A | A

Pierwsza klawiatura do komputerów osobistych jaką w latach osiemdziesiątych XX wieku zaprezentowała firma IBM miała 83 klawisze. Obecnie klawiatury mają od 104 - 109 standardowych klawiszy.

Inne ciekawostki:

• Pierwszy SMS został wysłany 3 grudnia 1992 r. z Wielkiej Brytanii i zawierał życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia.
  • Autorem najkrótszego listu był Wiktor Hugo (francuski pisarz). Napisał do swojego wydawcy list, który zawierał jeden znak "?". Odpowiedź wydawcy była krótka: "!"
  • Wyszukiwarka Google powstała w 1996 roku w ramach projektu studenckiego. Obecnie to najczęściej używana wyszukiwarka na świecie. Jest nazywana przez internautów wujkiem Google.
  • Pierwszymi "listami" były rysunki naskalne powstałe 25 tys. lat p.n.e. Później do wysyłania listów używano drewna, glinianych tabliczek, papirusu, pergaminu, a ostatecznie papieru, który Chińczycy wynaleźli w II wieku n.e.
Strona główna Drukuj dokument
Ilość zdjęć: 6481