Dzień Patrona Szkoły Adama Mickiewicza.

Strona główna » Aktualności » Dzień Patrona Szkoły Adama Mickiewicza.

wielkość tekstu:A | A | A

Bo kto nie był ni razu człowiekiem,
Temu człowiek nic nie pomoże”.
Te słowa wybrzmiały 21 grudnia na naszej szkolnej scenie, kiedy z okazji Dnia Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza - odbyła się inscenizacja II cz. „Dziadów”.
Ten niezwykły spektakl podziwiali zaproszeni goście: prezydent miasta Zawiercie pan Łukasz Konarski, inspektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta pani Aleksandra Zimnik oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Tomasz Kołodziejczyk.
Uczniowie klas: VI b, VII a, VIIIa świetnie odtworzyli swoje role, niezaprzeczalnie pokazując swój talent aktorski.
Całość dopełniła wyjątkowa scenografia, kostiumy, rekwizyty, a także charakteryzacja aktorów. Oprawą muzyczną zajęła się absolwentka naszej szkoły, uczennica I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu - Malwina Gola.
Niezawodna publiczność gromkimi brawami nagrodziła młodych, zdolnych aktorów.
Wystąpili: Jakub Baran, Patryk Ferdyn, Antoni Gomulak, Artis Gonkowski, Gabriela Grabowska, Borys Janosz, Dorota Jąderka, Paulina Kukułka, Nikola Milewska, Oskar Nowak, Patryk Olesik, Oliwia Pałęga, Bartosz Potykanowicz, Igor Ratajczak, Lena Sobas, Łukasz Smolarek, Liliana Szczygieł.
Gratulujemy Miłośnikom Teatru!

czytano: 35 razy